Комітет з грошово-кредитної політики Центрального банку ухвалив рішення зберегти депозитні та кредитні ставки овернайт і ставку за основною операцією центрального банку на рівні 11,25%, 12,25% та 11,75% відповідно, а кредитну та облікову ставки – на рівні 11 ,75%, а інвестиційні банки виділили 3 найважливіші причини фіксації відсотків, а саме:

1- Незважаючи на те, що річний рівень інфляції в цілому по Республіці зафіксував 15,3% у серпні минулого року, а продукти харчування та напої зафіксували річну інфляцію у розмірі 24,3% у серпні 2022 року, у місячному вирахуванні рівень інфляції в цілому у Республіці Республіка зросла на 0,5% у серпні 2022 року порівняно з липнем 2022 року, продукти харчування та напої зафіксували нульову інфляцію у серпні 2022 року порівняно з липнем 2022 року.

Це зростання темпів інфляції було викликано трьома факторами, а саме зростанням світових цін на продовольчі товари, особливо імпортовані Єгиптом, такими як пшениця та харчові олії, зростанням світових цін на сировину, особливо на енергію, збільшенням грошової маси. пропозиція або грошова ліквідність, а перший і другий фактори виходять за рамки грошово-кредитної політики Центральний банк, де працівники повертаються до глобальних причин, що вплинули на світ загалом, таких як порушення ланцюжків поставок, передбачувані геополітичні ризики, такі як війна між Росією та Україною , Зміна клімату, зниження зростання продуктивності та демографічні зміни.

2- Нова адміністрація Центрального банку Єгипту ухвалить грошово-кредитну політику відповідно до нових тенденцій у світовій економіці та спрямована на залучення іноземної валюти з широкого кола джерел, а також на стимулювання інвестиційного клімату в Єгипті. до широкого консенсусу серед фінансових та монетарних чиновників країни, який є Прихильністю до вільного гнучкого обмінного курсу.

3- Обмежений вплив на портфель акцій, оскільки іноземний інвестор все ще консервативний щодо виходу на ринки, що розвиваються в цілому, а обмінний курс в Єгипті займає більшу частину інвестиційного рішення. ; Тому що прибутковість доларових облігацій з різними термінами погашення в даний час знаходиться на рівні 15%, що буде перешкодою для інвестування в казначейські облігації в єгипетських фунтах з прибутковістю, близькою до 12%.