Закон № 22 від 2022 року вносить поправки до деяких положень Закону про боротьбу з незаконною імміграцією та незаконним ввезенням мігрантів, оприлюдненого Законом № 82 від 2016 року, відповідно до положень Конституції та відповідних міжнародних конвенцій, а також відповідно до найважливіших міжнародних. національної стратегії боротьби з нелегальною імміграцією, яка спрямована на захист найбільш уразливих груп від ризику експлуатації контрабандистами, до яких належать молодь, діти та їхні сім’ї, а також осіб, які прибувають до Єгипту нелегально, а також стримування та покарання імміграційних посередників та дилерів через суворі процедури та штрафи.

Згідно з новим законодавством, будь-яка особа, яка вчинила, замахується або посередництво у скоєнні злочину незаконного ввезення мігрантів, підлягає покаранню у вигляді позбавлення волі суворого режиму та штрафу у розмірі від двохсот тисяч до п’ятисот тисяч фунтів стерлінгів або штрафу у розмірі його вигоди. від того, що більше.“.

Покарання має бути позбавленням волі на строк не менше ніж п’ять років і штрафом у розмірі не менше ніж п’ятсот тисяч фунтів стерлінгів і не більше одного мільйона фунтів стерлінгів або штрафом, рівним вартості отриманої вигоди, залежно від того, що більше. , якщо незаконно ввезений іммігрант є жінкою чи дитиною, недієздатною чи інвалідом.

Держава робить паралельні кроки щодо припинення нелегальної імміграції та торгівлі людьми в рамках національної стратегії боротьби з нелегальною імміграцією (2016-2026 рр.), яка спрямована на захист груп, найбільш схильних до ризику експлуатації контрабандистами, особливо молоді, дітей і який працює, щоб направляти кампанії в села, просвітлювати сім’ї та сім’ї та координувати роботу з НУО, щоб охопити найбільш емігруючі села, на додаток до навчання молодих людей та їх кваліфікації для ринку праці Держава також надає програми соціального захисту для жертв торгівлі людьми, починаючи з надання місця для проживання жертвам після прибуття За погодженням з відповідними органами створено притулок Громадська солідарність та національні ради для доступу до юридичного представництва під час розгляду справи, а також надання можливостей працевлаштування та програм психологічної реабілітації та інтеграції у суспільство .

В рамках ініціатив «гідне життя та рятувальні шлюпки», як було оголошено Міністерством імміграції, заходи полягатимуть у усуненні причин цього явища шляхом досягнення всебічного розвитку спільноти, а «рятувальні шлюпки» будуть реалізовані з особливою увагою до надання відповідних можливостей працевлаштування для молоді у селах та мухафазах, що найбільше експортують нелегальну імміграцію.