Єгипетська держава висунула безліч ініціатив щодо переходу до зеленої економіки відповідно до цілей сталого розвитку та працює над протидією зміні клімату та погіршенню стану навколишнього середовища. Це робиться за рахунок збільшення обсягу інвестицій у зелені проекти.

План на 22/2023 рік щодо сектора електроенергії та відновлюваних джерел енергії спрямований на підвищення частки відновлюваної енергії до 22% від загального обсягу енергії, що використовується у 22/2023 році, а потім до 25% у 2025/24 році. , і наблизитися до цілей 2035 року (42%) за рахунок розширення проектів сонячної енергетики та вітряних електростанцій для виробництва електроенергії, таких як сонячна електростанція Benban в Асуані та проект Ras Gharib для експлуатації вітряних електростанцій, на додаток до заохочувальних проектів. які перетворюють відходи в енергію, а для сільськогосподарського сектору ініціативи, висунуті в плані, включають розширення органічного землеробства та раціоналізацію використання пестицидів, а також розширення автоматизованих боєн для підвищення ефективності ветеринарних підрозділів, а також розширення вирощування культур, стійких до посухи, вологи та засолення та споживають менше води, з упором на сучасні методи ведення сільського господарства та розробку нових скоростиглих сортів. Про це йдеться у повідомленні Міністерства планування та економічного розвитку.

Уряд також прагне ухвалити ініціативи, які підтримують стійке зелене зростання, щоб його інвестиції становили від 35% до 40% від загального обсягу інвестицій у рік дії плану порівняно з 30% на даний час і досягли 50% до 2025 року. та 100% до 2030 року. Таким чином, План приймає кілька програм, спрямованих на вирішення проблеми зміни клімату та його негативних наслідків для національної економічної та екологічної системи.