Сьогодні міністр планування та економічного розвитку д-р Хала Аль-Саїд взяла участь у круглому столі високого рівня на тему «Водна конференція ООН 2023», що відбулася у рамках заходів 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Йорк у присутності прем’єр-міністра Нідерландів, міністра закордонних справ Таджикистану та Аміни Мохамед, заступника Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

У своєму виступі д-р Хала Аль-Саїд підкреслила, що проблема води тісно пов’язана з трьома стовпами сталого розвитку, зазначивши, що без досягнення шостої мети стійкого розвитку ми не зможемо повною мірою досягти мети до 2030 року. порядку денного, включаючи продовольчу безпеку, охоплення послугами охорони здоров’я та боротьбу зі зміною клімату. Збереження екосистем та зміцнення світу..

І вона сказала в заяві для преси, сьогодні, в п’ятницю, що вода є невід’ємною частиною людського прогресу, однак сам людський прогрес, окрім зростання населення, посилив тиск на водні ресурси, пояснивши це тим, що глобальна водна криза стає все більш складною. через нещодавні багатогранні проблеми, особливо пов’язані з Короною та продовольчою та паливною кризами.

Аль-Саїд зазначив, що через зростаючий попит, надмірну експлуатацію ресурсів і забруднення до 2050 року близько 2,5 мільярдів людей житимуть в районах, що страждають від нестачі води, і більше половини населення світу наражатиметься на ризик через брак води. , і тільки опустелювання буде загрожувати коштам для існування майже 1 мільярда чоловік майже в 100 країнах, гостра нестача води може призвести до переміщення до 700 мільйонів людей до 2030 року..

Міністр планування наголосив, що Єгипет надає великого значення Водній конференції Організації Об’єднаних Націй 2023 року, яка стане першою конференцією Організації Об’єднаних Націй з водних ресурсів з 1977 року, високо оцінивши комплексний підхід та консультативний процес, здійснений Нідерландами та Таджикистаном, співорганізаторами Конференції водних ресурсів 2023 року у співпраці із Секретаріатом Організації Об’єднаних Націй.

Аль-Саїд продовжив, що Єгипет був в авангарді країн, які випустили трансрегіональну заяву щодо води, підписану 168 країнами і 11 організаціями в 2021 році, щоб відобразити глобальні пріоритети на десятиліття.

Організація Об’єднаних Націй з водних ресурсів, відзначаючи, що Єгипет включив Каїрський тиждень води до другого видання на 2021 і 2022 роки в рамках підготовчих нарад до Конференції з водних ресурсів 2023 року, і що Єгипет також організує сегмент високого рівня Каїрського тижня води 2022 16 по 17 жовтня 2022 р. для продовження «політичного діалогу в країнах, які страждають від нестачі води, для досягнення Цілей у сфері сталого розвитку» на основі «Каїрських висновків на 2021 р.» для подання відчутних результатів та впливових ініціатив на Конференції 2023 р..

Міністр планування пояснив, що основну увагу слід приділити прискоренню досягнення всіх пов’язаних з водними ресурсами цілей і завдань, що містяться на порядку денному на період до 2030 року, особливо цілі 6 цілей у сфері сталого розвитку, наголосивши, що нестача води, як і раніше, є складною. проблему, особливо у Африці. та Близький Схід, наголосивши, що Забезпечити захист та здійснення прав людини на воду, приділяючи особливу увагу найбільш уразливим групам, які мешкають у країнах з дефіцитом води..

Д-р Хала Аль-Саїд додав, що необхідно застосовувати найкращі наявні наукові знання та знання, а також обмінюватися передовим досвідом, вказуючи на прийняття Єгипту «Бачення 2030» та «Національний план водних ресурсів» (2017-2037 рр.) як водна політики, що поєднує у собі ефективне використання відновлюваних водних ресурсів та зростаюча залежність від нетрадиційних джерел води..

На закінчення свого виступу міністр планування та економічного розвитку наголосила, що кліматичні ризики, пов’язані з водою, торкаються мільярдів людей у ​​всьому світі, підкресливши, що цей рік є винятковою нагодою зміцнити зв’язки між водними та кліматичними програмами за допомогою двох моїх конференції. КС27 ІООН2023 Про воду, де працюватиме єгипетське головування на конференції КС27 Через три основні аспекти, а саме організацію водної палати в КС27Подання ініціативи «Дії з водної адаптації та стійкості», яка спрямована на скорочення втрат води та покращення водопостачання, пропозицію та підтримку реалізації взаємно узгоджених політик та методів спільної роботи, пов’язаних з водою та її супутніми вигодами, а також розширення співробітництва та взаємозалежність між водними ресурсами та кліматичними діями для досягнення Порядку денного на період до 2030 року, особливо мети 6 Цілей у сфері сталого розвитку, на додаток до запуску плану дій в рамках ініціативи Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй щодо охоплення всіх людей на планеті системами раннього попередження, які захищають людей від зміни клімату протягом 5 років, що є важливим внеском у адаптацію та стійкість, особливо в Африці.