Почався зворотний відлік до третьої сесії законодавчого терміну Палати представників, яку очолює радник д-р Ханафі Джабалі, на запрошення Президента Республіки скликати до першого четверга жовтня наступного року у світлі конституційного детермінанту.

З цього погляду ми проливаємо світло на статус законопроектів, представлених до профільних комітетів з попередньої сесії, а також на звіти законопроектів, які Рада почала розглядати. Ми відповідаємо на це у світлі статті (179) внутрішнього регламенту Палати представників таким чином:

1 – На початку кожної чергової сесії комітети відновлюють розгляд наявних у них законопроектів самостійно, без необхідності будь-яких дій.

2- Доповіді про проекти законів та їх пропозиції, які Рада почала розглядати на попередній сесії, і він поновлює свій розгляд у тому стані, в якому він був, якщо Рада не прийме рішення повернути його до комітету для підготовки нового звіту про це.

3. Законопроекти, представлені однією десятою членів Ради, втрачають чинність після закінчення законодавчого строку, протягом якого вони були представлені, або якщо всі їхні автори відкликають їх, якщо тільки Рада не розпочала їх обговорення.

4. Припинення членства одного з них або відмова деяких з них після передачі його до компетентного комітету не впливає на перебіг процедур законопроекту, представленого однією десятою членів ради.

5- У разі кадрових перестановок Прем’єр-міністр може просити Спікера відкласти розгляд проектів, представлених урядом в цілому або деяких з них, на строк, що не перевищує 30 днів, якщо тільки Рада не розпочала їх обговорення, у цьому випадку прохання подається до Ради для вирішення питання про те, чи повернути їх уряду чи відновити його розгляд того становища, в якому воно перебувало.

Слід зазначити, що стаття (115) Конституції вимагає, щоб Президент Республіки скликає Палату представників на чергову щорічну сесію до першого четверга жовтня.

Згідно з конституційною статтею, чергова сесія триває протягом не менш як дев’яти місяців, і Президент Республіки скасовує сесію після схвалення Ради, і Раді не дозволяється робити це до ухвалення рішення держави. загальний бюджет