Спільній єгипетсько-німецькій археологічній місії, що працювала в храмі Есна, вдалося виявити низку написів, сцен і квітів у південно-західній частині стелі храму Есна, які з’являються вперше після завершення його реставрації та робіт з очищення, що йде в рамках проекту з відновлення храму та показ його первозданного кольору.

Про це заявив Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей, зазначивши, що сцени та написи, виявлені на поточному етапі проекту, мають велике значення, оскільки вони є циклами богів сонця і місяця вночі і під час їхньої подорожі в потойбічний світ.

Мустафа Вазірі додав, що серед показаних сцен була сцена, що представляє цикл бога сонця і битву з його ворогами, і ще одна для старого, що символізує сонце під час заходу сонця, на додаток до іншого напису, що зображує ряд божеств місячні дні, такі як ідол Геб і богиня Нут, та інші написи, що зображують подорож Боже мого сонця та місяця у потойбічний світ.

Зі свого боку, Хішам Ель-Лейті, голова центрального управління Центру реєстрації єгипетських старожитностей та голова місії з єгипетської сторони, сказав, що місії також вдалося знайти спосіб не дати птахам вити свої гнізда всередині храму. , залишки якого згодом призвели до знищення храмових орієнтирів, написів та квітів, оскільки він представив проект комітету Постійне місцезнаходження єгипетських старожитностей спрямоване на те, щоб птахи не вили свої гнізда на дахах храму та його колони без шкоди для ефекту шляхом розміщення шипів з нержавіючої сталі та основи з хрому 365, стійкого до високої температури, вологи та іржі, а довжина виробу становить 50 см, що містить набір зв’язок шипів, які легко формувати, свинець до загибелі птахів при наближенні до них.

Як зазначив професор Ахмед Імам. Директор реставраційної бригади розповів, що початкові практичні досліди були проведені на 12-й колоні храму, які довели успішність ідеї, а потім після схвалення Постійного Комітету єгипетських старожитностей.

Слід зазначити, що храм Есна знаходиться приблизно за 100 метрів від західного берега Нілу в Есні. Він походить від римської епохи; Він був побудований в епоху імператора Клавдія в першому столітті нашої ери, а прикрашений написами в епоху імператора Деція між 251-249 роками до нашої ери. Храм був присвячений поклонінню богу Хнуму в образі барана.