Аль-Машат провів дві зустрічі зі Спеціальним представником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй зі сталої енергетики для всіх та Спеціальним радником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй у справах Африки.

• Міністр міжнародного співробітництва розглядає результати Єгипетського форуму з міжнародного співробітництва та фінансування розвитку та осі національної платформи для зелених проектів, програми «Noufy».

• Egypt-ICF відображає прагнення Єгипту підтримувати зусилля в галузі розвитку та дії щодо боротьби зі зміною клімату на африканському континенті та координувати бачення напередодні кліматичної конференції COP27.

Д-р Ранія Аль-Машат, міністр міжнародного співробітництва, продовжила свої зустрічі з представниками партнерів з розвитку та міжнародних організацій у рамках діяльності 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, де вона зустрілася з міністром міжнародного співробітництва, Дамілола Огунбі, спеціальний представник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй зі стійкої енергетики для всіх, а також Крістіна Дуарте, спеціальний радник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй у справах Африки.

Під час зустрічі міністр міжнародного співробітництва висвітлив результати Форуму Єгипет-ICF, який було проведено вдруге під егідою президента Абдель Фаттаха Ас-Сісі за участю міністрів економіки, фінансів та довкілля африканських країн. зазначивши, що форуму вдалося привернути увагу міжнародного співтовариства до потреб африканського континенту в переході до «зеленої» економіки та сприяння діям у галузі клімату, та наголосити на необхідності переходу міжнародної спільноти від етапу обіцянок до етапу реалізації для виконання фінансових зобов’язань щодо фінансування кліматичних цілей у розвитку і країнах з ринковою економікою, що формується.

Міністр міжнародного співробітництва підкреслив, що проведення Єгипетського форуму з міжнародного співробітництва та фінансування розвитку відображає відданість єгипетської держави просуванню програми дій щодо боротьби зі зміною клімату на Африканському континенті за допомогою міжнародного партнерства та стимулюючих механізмів для досягнення сталого розвитку.

Аль-Машат проаналізував напрямки національної платформи екологічних проектів, програми «Нуфі», яка була запущена в контексті підготовки Єгипту до головування та проведення кліматичної конференції COP27 та включає проекти у водному, продовольчому та енергетичному секторах. в рамках тісної взаємозалежності та пріоритетності трьох секторів активізувати зусилля щодо адаптації та пом’якшити наслідки зміни клімату, посилаючись на проекти, включені в енергетичну вісь у рамках програми, з метою розширення нових та відновлюваних джерел енергії, та спираючись на новаторські проекти, які були реалізовані раніше, на чолі із сонячною електростанцією Бенбан, яка є однією з найбільших станцій у регіоні та світі.

Вона наголосила, що Єгипет наразі працює над завершенням підготовки стратегічних рамок партнерства з метою сталого розвитку між Єгиптом та Організацією Об’єднаних Націй на 2023–2027 роки, метою яких є підтримка пріоритетів та зусиль уряду Єгипту щодо досягнення економічного та соціального розвитку. на основі зусиль розвитку, досягнутих у рамках стратегічних рамок партнерства на цей період. У період з 2018 по 2022 роки нова структура буде працювати для досягнення 5 основних цілей: заохочення інвестицій у людський капітал, досягнення всебічного розвитку, екологічна стійкість, прозорість та управління, а також розширення можливостей жінок, оскільки ці п’ять пріоритетів відображають досягнення у галузі розвитку та побудови кращого майбутнього.

Міністр міжнародного співробітництва Ранія Аль-Машат бере участь у засіданнях 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, яка проходить у Нью-Йорку під гаслом «Рішення через солідарність, стійкість та науку», на тлі безпрецедентного глобального наслідку російсько-української кризи та економічні пандемії коронавірусу, де вона обговорює Зустрічі стосувалися низки важливих питань, які хвилюють міжнародне співтовариство, крім продовольчої безпеки, кризи цін на енергоносії та збої в глобальному ланцюжку поставок.

Варто зазначити, що Міністерство міжнародного співробітництва у співпраці з міністерствами закордонних справ, фінансів та навколишнього середовища, а також Економічною комісією Організації Об’єднаних Націй для Африки організувало Форум Єгипет-ICF2022 у другому випуску та зустріч африканських міністрів економіки, фінансів та навколишнього середовища під егідою та присутності президента Абдель Фаттаха Ас-Сісі, де були присутні представники міжнародних та регіональних організацій Організації Об’єднаних Націй, керівники міжнародних фінансових установ та приватного сектору на високому рівні. За участю урядів понад 23 африканських країн було проведено близько 20 дискусійних сесій, семінарів та круглих столів щодо об’єднання повідомлень та бачень, мобілізації зусиль міжнародної спільноти для підтримки кліматичного порядку денного на Африканському континенті та підготовки до «Дня фінансів».


Зустріч із радником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй у справах Африки

Зустріч зі Спеціальним представником Генерального секретаря ООН із сталої енергетики
Зустріч зі Спеціальним представником Генерального секретаря ООН із сталої енергетики