У дослідженні, опублікованому Єгипетським центром думки та стратегічних досліджень, говориться, що єгипетська адміністрація готова професійно справлятися з кризами та стихійними лихами і має досвід, можливості та інструменти для планування та прогнозування, що дозволяє їй протистояти кризам у міру їх виникнення. щоб пом’якшити їх наслідки та наслідки.

Дослідження виявило низку факторів, які перевершують єгипетську адміністрацію у боротьбі з кризами, а саме:

Оперативна оцінка ситуації та оцінка ситуації на постійній основі.

Створення груп реагування на надзвичайні ситуації та зв’язок з міжнародними установами, чиї системи успішно справляються з подібними кризами, щоб отримати вигоду з їхнього досвіду..

Пряма політична комунікація з громадянами та прозоре та чітке пояснення причин та наслідків існуючої ситуації та передбачуваних ролей різних учасників, підкреслюючи при цьому очікувані результати кризи..

Забезпечення запасу стратегічних товарів та основних лікарських засобів шляхом розробки внутрішніх покращених планів або укладання їх за контрактом із зовнішніми організаціями, а також накладення штрафів на кризових експлуататорів та сировинних монополістів.

Вжиття комплексу соціально-економічних заходів щодо пом’якшення наслідків кризи та її наслідків для найбільш постраждалих груп населення шляхом об’єднання зусиль усіх державних структур із приватним сектором та громадянським суспільством..