У 1956 році було багато галасу і очікувань з приводу першого візиту королеви Єлизавети II до Нігерії, тому що минуло кілька років з тих пір, як покійна королева зійшла на престол, і її візиту до країни Нігерія в Західній Африці, і перед її приїздом відомий нігерійський художник Бен Інуну отримав королівське доручення ознаменувати її візит створенням статуї, що зробило його першим африканським художником, який написав офіційний портрет члена британської королівської родини, повідомляє газета Al Arabiya.

Іноно розпочав роботу над скульптурою наступного року, протягом якого він кілька разів відвідував Букінгемський палац у Лондоні для сеансів із королевою..


Відкриття скульптури Бена Абнона в Нігерії.

Керівництво Королівської колекції, що займається колекцією творів мистецтва британської королівської сім’ї, зазначило, що в 1957 році королева Єлизавета II підсіла до Іноно за великою бронзовою скульптурою.

Королева Єлизавета позувала для скульптури Іноно 12 разів, у тому числі 8 разів у Букінгемському палаці, згідно з веб-сайтом Фонду Бена Інона, а решту сеансів було організовано в приватній студії, що належить серу Вільяму Реду Діку, стипендіату Іноно в Королівському Товаристві..

За цей час Іноно закінчила ліпити погруддя королеви та схематичну модель скульптури, згідно фонду, а Іноно завершила скульптуру в 1957 році, яка на той час викликала в деяких здивування своїм зображенням королеви з пухкими губами. ..

Його син Олівер пояснив, що характерний стиль Бена Іноно полягає в тому, щоб надати своїм персонажам африканського характеру. Сі-Ен-Енщо деяка захоплена критика, отримана його батьком, представлена ​​втіленням королеви його африканськими очима, оскільки він додав африканські риси скульптурі, що відрізняє його скульптурні роботи..

Статуя королеви Єлизавети
Статуя королеви Єлизавети

Олівер сказав, щобСі-Ен-Ен Описуючи скульптуру королеви як один із найбільших творів свого батька, мій батько дуже пишався нею, оскільки це був один із його шедеврів, що продемонстрував його майстерність художника.“.

Олівер, який також є художником, як і його батько, додав: «У той час робота Іноно над скульптурою королеви була важливою, тому що він був африканським художником, але на той час він був найпопулярнішим у Співдружності Націй. так що було дуже легко поставити його на чолі.

Хоча пізніше скульптура залишилася в Нігерії, бюст придбала королева Єлизавета, і, за словами керівництва королівської колекції, мала ще одну скульптуру Іноно на додаток до ряду його картин..

Пізніше бронзова скульптура королеви була виставлена ​​у будівлі парламенту Нігерії перед підготовкою країни до незалежності від Великобританії у 1960 році.

Скульптура статуї королеви Єлизавети
Скульптура статуї королеви Єлизавети

Інононо став відомим як один із найбільших модерністів Африки, і він написав портрет нігерійської принцеси Адітото Адемелой на прізвисько «Туту», який отримав назву «Африканська Мона Ліза», за більш ніж 1,6 мільйона доларів на лондонському аукціоні в 2018 році.

Іноно народився 1917 року і вважається найвпливовішим африканським художником 20 століття..

Іноно став помітним художником ще до того, як отримав королівське призначення, і в 1954 королева нагородила його орденом Британської імперії за заслуги в галузі мистецтва. Він помер у 1994 році у віці 77 років..